<< 1 2 3 >>
 • Automatyzacja zadań w Excelu za pomocą makr – poradnik
  Opublikowany : 2024-02-23 | Kategorie : systemy operacyjne

  Efektywność czasowa i automatyzacja procesów stają się kluczowymi elementami skutecznego zarządzania danymi i realizacji zadań. W tym kontekście narzędzia do arkuszy kalkulacyjnych, takie jak Microsoft Excel, odgrywają istotną rolę w ułatwianiu codziennej pracy i optymalizacji procesów biznesowych. Jedną z istotnych funkcjonalności, które umożliwiają automatyzację zadań w Excelu, są makra.

 • Widżety w Windows 11 - wszystkie informacje pod ręką
  Opublikowany : 2023-12-13 | Kategorie : oprogramowanie , systemy operacyjne

  Wraz z wprowadzeniem Windows 11, Microsoft nie tylko odświeżył interfejs użytkownika, ale także wprowadził nowe funkcje, w tym rozbudowane widżety, które mają na celu dostarczenie użytkownikom szybkiego dostępu do ważnych informacji i narzędzi. Te dynamiczne panele, dostępne zawsze pod ręką bezpośrednio na pulpicie, oferują użytkownikom niemal natychmiastowy sukces do aktualności, kalendarza, prognozy pogody i wielu innych przydatnych informacji. W tym artykule skupimy się na roli widżetów w systemie Windows 11, przedstawiając ich funkcje, możliwości personalizacji oraz korzyści, jakie przynoszą w codziennym użytkowaniu systemu operacyjnego.

 • Praktyczne zastosowania Paint 3D w projektach szkolnych i edukacyjnych
  Opublikowany : 2023-10-25 | Kategorie : oprogramowanie , systemy operacyjne

  Paint 3D to narzędzie graficzne, które może być znakomitym wsparciem nie tylko dla pasjonatów grafiki komputerowej i sztuki, ale również dla uczniów i nauczycieli. Dzięki swojej prostocie i różnorodnym możliwościom, Paint 3D staje się coraz bardziej popularnym narzędziem w projektach szkolnych i edukacyjnych. Przyjrzymy się więc praktycznym zastosowaniom tego programu w kontekście nauki i kreatywnego rozwoju uczniów.Paint 3D to narzędzie graficzne, które jest częścią pakietu oprogramowania Microsoft Windows. Zostało wprowadzone wraz z aktualizacją systemu Windows 10 "Creators Update", która miała premierę w kwietniu 2017 roku. Jest ono znacznie rozbudowaną wersją klasycznego programu Paint, który był dostępny w starszych wersjach systemu Windows.

 • Instalacja Windows Server 2022 krok po kroku - instrukcja
  Opublikowany : 2023-09-12 | Kategorie : oprogramowanie , systemy operacyjne

  W tym artykule zaprezentujemy pełną i szczegółową instrukcję krok po kroku dotyczącą instalacji systemu Windows Server 2022. Jest to najnowsza odsłona systemu operacyjnego serwerowego od Microsoft, która została stworzona z myślą o spełnieniu najwyższych wymagań w dziedzinie wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności. Wierzymy, że nasza obszerna instrukcja pomoże Ci z sukcesem zainstalować ten zaawansowany system operacyjny.

 • Jak skutecznie organizować i zarządzać swoimi danymi w MS Access?
  Opublikowany : 2023-08-16 | Kategorie : oprogramowanie , systemy operacyjne

  Program Microsoft Access pozwala w pełni wykorzystać potencjał danych, bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych, tworzenia kodu, czy specjalistycznej wiedzy. Za jego pomocą możemy tworzyć bazy danych, raporty czy formularze, jest on także przydatny w przypadku importowania, przekształcania i eksportowania różnych źródeł danych. Poprawnie zaprojektowana baza danych daje nam dostęp do dokładnych, aktualnych informacji. Jak zatem w pełni wykorzystać potencjał tego oprogramowania, aby skutecznie organizować i zarządzać swoimi danymi? W jaki sposób organizowane są dane w MS Acess?  Microsoft Access to narzędzie służące do tworzenia baz danych. Składa się on z różnych obiektów, które są ze sobą połączone strukturalnie. Do tych obie [...]

 • Największe zmiany w Windows 11 - w czym nowa wersja jest lepsza?
  Opublikowany : 2023-07-14 | Kategorie : systemy operacyjne

  Trochę trzeba było poczekać, ale można powiedzieć, że doczekaliśmy się - od pewnego czasu użytkownicy komputerów z systemem operacyjnym Windows, mogą dokonać aktualizacji do nowej wersji Windows 11. Czy rzeczywiście warto? Po kilku miesiącach testowania można już coś powiedzieć na temat najnowszego systemu, a także śmiało porównać go do Windowsa 10.

 • Windows 11 – optymalizacja pod gry
  Opublikowany : 2023-07-05 | Kategorie : systemy operacyjne

  Posiadasz system operacyjny Windows 11 i chcesz „wydobyć” z niego to, co najlepsze? Na całe szczęście nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy jedynie odpowiednio zoptymalizować system pod gry. Co ważne, możesz to zrobić w zaciszu swojego domu, tym bardziej że system Windows 11 ma kilka takich funkcji, które… biją na głowę niektóre konsole. Poprawa wrażenia z gry jest więc czymś, na co naprawdę możesz liczyć.

 • Windows 7 w 2023 - czy nadal warto?
  Opublikowany : 2023-06-12 | Kategorie : bezpieczeństwo , systemy operacyjne

  Wielu z nas z pewnością pamięta premierę systemu operacyjnego Windows 7 w roku 2009 (8 lat po XP). Był to czas, kiedy Microsoft wprowadził na rynek następcę Visty, a użytkownicy na całym świecie przyjęli tę aktualizację z entuzjazmem. Windows 7 zdobył sobie lojalne grono fanów dzięki swojej stabilności, intuicyjnemu interfejsowi oraz szerokiemu wsparciu dla różnych aplikacji i urządzeń.

<< 1 2 3 >>