Microsoft Visio Professional 2016

Microsoft Visio Professional 2016

Microsoft Visio Professional 2016 to rozbudowana platforma do tworzenia diagramów z bogatym zestawem wbudowanych wzorników. Pomaga ona w upraszczaniu złożonych informacji dzięki prostym i łatwym do zrozumienia diagramom. Program Visio Pro obejmuje wzorniki dla biznesu, podstawowe diagramy sieciowe, schematy organizacyjne, podstawowe schematy blokowe oraz diagramy uniwersalne.

Obecnie brak na stanie
190,00 zł
Cena zawiera podatek VAT

Opis

Microsoft Visio Professional Standard

Program Visio Professional Standard to niezbędne narzędzie w pracy. Pozwala na zmianę skomplikowanych danych tekstowych i tabelarycznych w proste i przejrzyste diagramy. Diagramy programu Visio zostały zaprojektowane, tak, aby były łatwe do zrozumienia i wykonania, dzięki czemu komunikacja w Waszym zespole stanie się bardziej efektywna.

Funkcje aplikacji Visio Professional Standard

Program Visio został zaprojektowany do generowania diagramów koniecznych do z wizualizowania dużej liczby, skomplikowanych informacji biznesowych. Różnorodność dostępnych kształtów i szablonów w programie Visio pozwala na tworzenie różnorodnych i optymalnie dopasowanych danych w postaci grafik, w tym schematy organizacyjne, schematy blokowe, diagramy sieciowe, matryce biznesowe, diagramy Venna, diagramy cykli, piramid czy procesów, oraz plany domu lub biura.

Dzięki aplikacji Visio dostępnej w Microsoft 365 w prosty sposób skorzystasz ze swoich danych ze skoroszytu Microsoft Excel, bazy danych Microsoft Access lub SQL Server, listy Microsoft SharePoint Foundation, z katalogu Microsoft Exchange Server. Visio obsługuje także dane z Azure Active Directory i inne źródła danych OLEDB oraz listy programu Sharepoint.

Tworzenie diagramów oraz ich edycja w programie Visio Professional jest niezwykle intuicyjne, m.in. dzięki zastosowaniu podobieństw interfejsu do innych doskonale znanych produktów Microsoft Office 365. Dzięki temu możliwa jest efektywna praca w zespole oraz szybsza realizacja założonych celów i sprawniejsze przepływy pracy. Do tworzenia diagramów bardziej specjalistycznych oraz do obsługi dodatkowych funkcji polecamy Visio Plan 1 lub Visio Plan 2. Umożliwiają one, np. prowadzenie rozmów w czasie rzeczywistym (w opcji Visio Online). Pisanie i rysowanie palcem jest dostępne w wersji Visio 2019.

Visio umożliwia także przesyłanie diagramów przez Microsoft Teams, co jeszcze bardziej ułatwia pracę, np. podczas pracy wykonywanej zdalnej.

Nowości w aplikacji Visio Professional

W porównaniu do Visio Standard Visio Professional ma rozszerzony i zaktualizowany zbiór kształtów (Shapes) i szablonów, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie ich do specyfiki konkretnego projektu i pozwala na łatwe tworzenie wykresów, nawet z dużej ilości danych. Użytkownicy Visio Standard nie mogą też liczyć na tworzenie diagramów dzięki wbudowanym już wzorom diagramów, schematów technicznych w tym wykresów z branż technologicznych, np. IT. Visio Professional pozwala także na tworzenie planów i rzutów oraz odczytywanie tych, które powstały w programie AutoCad.

W dobie pracy zdalnej oraz przypadku pracy nad projektem dużych zespołów Visio Professional umożliwia jednoczesną pracę nad diagramami dużej liczby osób. Warto podkreślić, że liczba użytkowników jednego diagramu z różnych stacji roboczych, w żaden sposób nie wpływa na szybkość pracy systemu i nie generuje zakłóceń.

Jak już pisaliśmy wcześniej, diagramy mogą być bezpośrednio łączone z danymi z Excel, Active Directory, SQL i innymi bazami danych. Tej opcji nie ma wersja Standard, a jest ona niezwykle przydatna w przypadku analizowania i przetwarzania dużej liczby danych.

Microsoft postawił również na zwiększenie zabezpieczeń w wersji Professional. Information Rights Management pomaga zapobiegać kopiowaniu plików bez autoryzacji, a tym samym uniemożliwia wykradanie danych wrażliwych przedsiębiorstwa. Może to także stanowić dodatkowe zabezpieczenie w przypadku ochrony danych zgodnie z przepisami RODO.

Bardzo ważną funkcją z perspektywy zarządzania projektami jest dokumentowanie procesów w aplikacji Visio Professional. Dla twojej wygody możliwy jest też wybór preferowanych notyfikacji. Wymienione udoskonalenia wersji biznesowej programu Visio pozwolą na jeszcze sprawniejsze tworzenie raportów i analizowanie danych, przekładając się na szybsze realizowanie zadań zespołu.

Stwórz profesjonalny diagram z Microsoft Visio Professional Standard

Główną funkcjonalnością Microsoft Visio 2016 Professional jest możliwość tworzenia zaawansowanych diagramów. Dzięki tej aplikacji przedstawienie skomplikowanych zagadnień lub dużej ilości danych nie będzie stanowiło dla ciebie wyzwania. Visio jest programem dedykowanym dla biznesu, aby usprawniać poszczególne procesy oraz pracę nad projektami.

Niewątpliwym ułatwieniem, które dostarcza aplikacja, jest duża liczba gotowych szablonów i kształtów, które z łatwością dopasujesz do indywidualnych potrzeb danego raportu lub projektu. Duży wybór gotowych wzorów niesie ze sobą jeszcze jedną korzyść — oszczędność czasu, podczas przygotowywania nowego szablonu. Dzięki opcji Shapes w Visio Professional jesteś w stanie od razu rozpocząć przygotowanie odpowiedniego diagramu lub wykresu, a tym samym szybciej zakończyć swoją pracę.

Warto także podkreślić, że Visio 2016 Professional jest oparty na standardach branżowych, takich jak BPMN 2.0, UML 2.4, IEEE. Dodatkowym wsparciem w codziennych zadaniach może być także Inteligenty asystent, który pomoże wykonać dla Ciebie schematy organizacyjne z gotowych już danych. Działanie asystenta jest automatyczne, dzięki czemu możesz zaoszczędzić dodatkowy czas na inne ważne zadania.

Analizując różnice między Visio Standad, a Visio Professional, z pewnością zauważyłeś, że wersja dla biznesu pozwala na sprawniejsze wykonywanie określonych zadań. Ma również dodatkowe funkcje, które ułatwiają komunikowanie się z innymi członkami zespołu i wspólną pracę nad diagramami, bez względu na to, czy znajdujecie się w tym samym pomieszczeniu, czy pracujecie zdalnie.

Zwiększ swoją produktywność dzięki Visio Proffessional Standard

Microsoft Visio 2016 Professional ma szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają efektywność pracy oraz optymalizowanie procesów. Procesy można z łatwością definiować, uzupełniać i poprawiać. Dodatkowo Visio 2016 Professional umożliwia tworzenie podprocesów, a także ustalanie reguł sprawdzania ich poprawności. Wszystkie te udogodnienia pomogą zwiększyć Twoją produktywność oraz twoich współpracowników.

Wymagania sprzętowe

Jakie są wymagania systemowe dla aplikacji Microsoft Visio?

  • Procesor: 1 GHz z obsługą SSE2
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Dysk twardy: 3 GB
  • System operacyjny: systemy Windows od Windows 7 z dodatkiem SP1 do Windows 10. Wersja 32-bitowa lub 64-bitowa

Szczegóły produktu

Okres stosowania
bez ograniczenia / bezterminowy
Ilość urządzeń
1
System operacyjny
Windows
Pobieranie oprogramowania
Plik image
Obszar zastosowań
Domowy / Firmowy
Typ produktu
licencja elektroniczna (ESD)
Wersja językowa
Polska / Wielojęzyczna