Microsoft Windows Server 2016 Datacenter

Microsoft Windows Server 2016 Datacenter

Windows Server 2016 16 Core to gotowy do pracy w chmurze system operacyjny, który obsługuje bieżące obciążenia, wprowadzając nowe technologie, które umożliwiają przejście do przetwarzania w chmurze. Poniższe informacje zawierają przegląd wydań i opcji aktywacyjnych.

1 749,00 zł
Cena zawiera podatek VAT Wysyłka w 1 minutę!

Proste zamówienie w 3 krokach

1.svg 2.svg 3.svg

Kup licencje na Kluczesoft.pl, lidera na polskim rynku

Ściągnij produkt i zainstaluj za pomocą naszej instrukcji 

Aktywuj aplikacje z kluczem licencyjnym wysłany na mail

 

Twoja rosnąca firma potrzebuje idealnie dopasowanego do jej coraz większych wymagań systemu serwerowego. Jeśli Twoimi priorytetami są: bezpieczeństwo, wykorzystanie możliwości chmur i pracy zdalnej i możliwość skalowania systemu wraz ze wzrostem firmy, wybierz Microsoft Windows Server 2016 DataCenter.

Microsoft Windows Server 2016 DataCenter – najlepszy wybór dla rozwijającej się firmy

Windows Server 2016 Datacenter to pierwszy system serwerowym Microsoftu w pełni gotowy na chmurę! Praca w chmurze stawia Twojej firmie nowe wymagania, aby szybciej wprowadzać innowacje i móc jeszcze skuteczniej konkurować na coraz bardziej specjalizującym się rynku. Jednocześnie zdajesz sobie sprawę ze zwiększonych zagrożeń bezpieczeństwa systemów informatycznych z zewnątrz i wewnątrz. Dlatego szukasz równowagi między szybkim dostępem do nowoczesnych rozwiązań i zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa przy ich wykorzystywaniu.

 

Microsoft Windows Server 2016 Datacenter to system operacyjny gotowy do pracy w chmurze, który obsługuje Twoje bieżące obciążenia, jednocześnie wprowadzając nowe technologie ułatwiające przejście na przetwarzanie w chmurze, gdy będziesz gotowy. Zapewnia nowe, zaawansowane warstwy zabezpieczeń wraz z innowacjami inspirowanymi platformą Azure dla aplikacji i infrastruktury, które napędzają Twoją firmę.

Najważniejsze informacje o Microsoft Windows Server 2016 Datacenter

Maksymalna liczba użytkowników sieciowych: zależna od ilości wykupionych licencji CAL (licencje dostępowe użytkowników i licencje dostępowe urządzeń możesz również zakupić w kluczesoft.pl)

Maksymalna obsługiwana liczba rdzeni procesora: bez ograniczeń

Maksymalna obsługiwana wielkość pamięci RAM: 24 TB

Windows Defender: oprogramowanie antywirusowe można teraz zainstalować i włączyć bez korzystania z graficznego interfejsu użytkownika.

Storage Replica: system stałego replikowania plików systemu, który zapewnia pełną ochronę na wypadek awarii.

Usługi pulpitu zdalnego: poprawiają wydajność i stabilność systemu.

Klaster pracy awaryjnej: Ta funkcja jest przeznaczona do uaktualniania kroczącego i replik magazynu.

Serwer proxy aplikacji sieci Web: Funkcja, która służy do wstępnego uwierzytelniania aplikacji HTTP.

Oprócz tego system Microsoft Windows Server 2016 DataCenter wprowadza i unowocześnia wiele innych elementów, takich jak obsługa ogólnej enkapsulacji routingu, większa liczba interfejsów sieciowych, zarządzanie adresami IP.


Dzięki tym innowacjom serwerowy system operacyjny Microsoft Windows Server 2016 DataCenter zapewnia elastyczną i ekonomiczną platformę dla centrum danych, korzystając z tych samych funkcji obliczeniowych, pamięci masowej i wirtualizacji sieci, które są dostępne w chmurze publicznej Azure.

Korzyści zarezerwowane dla edycji DataCenter

Nowa wersja systemu serwerowego Microsoft Windows Server 2016 posiada kilka edycji, które przeznaczone są dla odbiorców o różnym poziomie wymagań stawianych przed oprogramowaniem. Edycja DataCenter różni się od Standard i Essential swoimi możliwościami. Najważniejsze korzyści oferowane przez edycję DataCenter to:

  • Windows Server 2016 Datacenter oferuje rozszerzone opcje wirtualizacji, definiowaną programowo siecią i pamięcią masową oraz chronionymi maszynami wirtualnymi.
  • Edycja Datacenter zapewnia użytkownikowi nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych; każda licencja jest również dostarczana z hostem Hyper-V. Ta wersja serwerowa umożliwia kontrolerowi sieciowemu komunikację z urządzeniami, usługami i innymi komponentami w sieci.
  • Obsługa Shielded Virtual Machines, która zapewnia użytkownikowi dodatkowe opcje ochrony i szyfrowania. Użytkownik ma możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kontenerów Windows i kontenerów Hyper-V.
  • Ogromną korzyścią dodaną do Datacenter Edition jest funkcja repliki pamięci masowej, która tworzy kopie zapasowe danych w blokach, co umożliwia korzystanie z plików podczas wykonywania kopii zapasowej. Ponadto replikacja pamięci masowej umożliwia migrację usług do innej lokalizacji w razie zwiększonego ryzyka wystąpienia awarii.
  • Software-Defined Networking (SDN) pomaga tworzyć automatyzację z obsługą zasad i zarządzać nią, za pomocą przepływów pracy. Technologia zastosowana w architekturze SDN zapewnia lepsze wykorzystanie zasobów, mniejsze potrzeby infrastrukturalne oraz dostarczanie aplikacji na żądanie użytkownikowi.

Microsoft Windows Server 2016 DataCenter w skrócie:

1) Lepsze bezpieczeństwo dzięki Windows Defender

2) Mniej przestojów, większa produktywność dzięki funkcji Nano Server

3) Więcej zastosowań i niezawodność dzięki mikrousługom i kontenerom

4) Szybsza praca i większa wielozadaniowość dzięki obsłudze większej pojemności pamięci RAM

5) Wszystkie zalety platformy chmury hybyrodowej (zarówno lokalnie, jak i na platformie Microsoft Azure).Locks and LimitsWindows Server 2016 StandardWindows Server 2016 Datacenter
Maksymalna liczba użytkowników Zależne od CALs Zależne od CALs
Maksymalna liczba połączeń SMB 16,777,216 16,777,216
Maksymalna liczba połączeń RRAS bez limitu bez limitu
Maksymalna liczba połączeń IAS 2,147,483,647 2,147,483,647
Maksymalna liczba połączeń RDS 65,535 65,535
Maksymalna liczba gniazd 64-bitowych 64 64
Maksymalna liczba rdzeni bez limitu bez limitu
Maximum RAM 24 TB 24 TB
Może być używany jako gość wirtualizacji Tak; 2 maszyny wirtualne oraz jeden host Hyper-V na licencję Tak; nieograniczona liczba maszyn wirtualnych plus jeden host Hyper-V na licencję
Serwer może dołączyć do domeny tak tak
Edge Ochrona sieci / zapora ogniowa
nie nie
DirectAccess tak tak
Kodeki DLNA i streaming mediów internetowych Tak, jeśli jest zainstalowany jako Serwer z Desktop Experience Tak, jeśli jest zainstalowany jako Serwer z Desktop Experience

Procesor

Wydajność procesora zależy nie tylko od częstotliwości taktowania procesora, ale także od liczby rdzeni procesora i wielkości pamięci podręcznej procesora. Wymagania procesora dla tego produktu są następujące:

Minimum:

    1.4 GHz procesor 64 bit
    Kompatybilny z x64 instruction set
    Obsługuje NX and DEP
    Obsługuje CMPXCHG16b, LAHF / SAHF i PrefetchW
    Obsługuje SLAT (Second-Level Address Translation) (EPT or NPT)
    Coreinfo to narzędzie, którego można użyć do sprawdzenia, które z tych funkcji posiada procesor.

Okres stosowania
bez ograniczenia / bezterminowy
Ilość urządzeń
1
Pobieranie oprogramowania
Plik image
Obszar zastosowań
Domowy / Firmowy
Typ produktu
licencja elektroniczna (ESD)
Wersja językowa
Polska / Wielojęzyczna

Gwarancja sklepu Kluczesoft.pl