Microsoft Windows Server 2022 Standard 16 Core

Microsoft Windows Server 2022 Standard 16 Core

2 990,00 zł
Cena zawiera podatek VAT Wysyłka w 1 minutę!

Proste zamówienie w 3 krokach

1.svg 2.svg 3.svg

Kup licencje na Kluczesoft.pl, lidera na polskim rynku

Ściągnij produkt i zainstaluj za pomocą naszej instrukcji 

Aktywuj aplikacje z kluczem licencyjnym wysłany na mail

Blisko
 

Windows Server 2022 to najnowsza wersja oprogramowania serwerowego dla nowoczesnych przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z wygody chmury i bezpieczeństwa pracy w tradycyjnym stylu. Windows Server 2022 wspiera obsługę większej ilości dostępnej pamięci, większą liczbę użytkowników, zarządzanie przez Windows Admin Center oraz zaawansowane wielowarstwowe zabezpieczenia.

Co nowego w Windows Server 2022

System Windows Server 2022 zawiera wiele wspaniałych nowych funkcji, które sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowany Windows Server do tej pory. Nowe funkcje systemu Windows Server 2022 obejmują następujące ulepszenia:

 • Podniesione bezpieczeństwo
 • Nowe Centrum Administracyjne Systemu (Windows Admin Center)
 • Ulepszenie współdziałania aplikacji (wprowadzono elastyczną platformę aplikacji)
 • Lepsze zarządzanie przestrzenią dyskową
 • Zwiększono zabezpieczenie połączeń sieciowych
 • Skuteczniejsza wirtualizacja

Dla kogo jest Windows Server 2022

Nowa wersja Windows Server szczególnie ucieszy wszystkich przedsiębiorców, którzy nie chcą przenosić całości oprogramowania do rozwiązań chmurowych i szukają możliwości chmury hybrydowej o wysokim poziomie zabezpieczeń połączeń sieciowych. Ze względu na kończące się wsparcie nowa wersja jest atrakcyjna dla przesiadających się z systemu Windows Server 2012.

Wymagania sprzętowe Windows Server 2022

Aby wykorzystać nowoczesne funkcje i możliwości systemu Windows Server 2022 zaleca się instalować oprogramowanie na komputerze wyposażonym w:

 • Procesor 64-bitowy z zegarem co najmniej 1.4 GHz
 • Pamięć operacyjną 2 GB
 • Dysk twardy o pojemności 32 GB

System operacyjny nastawiony na bezpieczeństwo

Funkcje zabezpieczeń Windows Server obejmują zabezpieczenia uproszczone, ochronę zaawansowaną i ochronę prewencyjną. W przypadku serwerów z zabezpieczonym rdzeniem firma Microsoft współpracuje z partnerami produkcyjnymi, aby zapewnić, że sprzęt serwerowy OEM ma zarówno funkcje zabezpieczeń sprzętu, jak i oprogramowania układowego niezbędne do włączenia funkcji modelu z zabezpieczonym rdzeniem. W ramach uproszczonej implementacji reguł sieciowych firma Microsoft udostępniła to jako część pulpitu nawigacyjnego zabezpieczeń, który można znaleźć w Centrum administracyjnym systemu Windows.

Lepsze zabezpieczenie połączeń

Oprócz funkcji serwera Secured-core w systemie Windows Server 2022 firma Microsoft wzmocniła również zabezpieczenia dzięki usługom łączności. Co obejmują te ulepszenia?

 • HTTPS i TLS 1.3 są domyślnie włączone
 • DNS-przez HTTPS
 • Szyfrowanie SMB kluczem AES-256
 • Szyfrowanie komunikacji wewnątrz klastra SMB
 • Szyfrowanie SMB Direct i RDMA

Chmura hybrydowa

Z każdym kolejnym systemem operacyjnym Windows Server łatwo było obserwować rozwój funkcji chmury hybrydowej i integrację z Microsoft Azure. Nowy Windows Server przyniósł znaczne postępy w obszarze integracji chmury hybrydowej.

Azure Arc

Istnieje wiele różnych usług wprowadzających platformę Azure, które integrują się bezpośrednio z systemem Windows Server 2022. Ponadto firma Microsoft ułatwia integrację z platformą Azure za pomocą narzędzia do zarządzania serwerem hybrydowym. Zapewnia ono łatwy sposób zarządzania serwerami lokalnymi i integracji z usługami platformy Azure bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego i rozszerzeń Windows Admin Center.

Windows Admin Center

Centrum administracyjne systemu Windows dla systemu Windows Server 2022 nie jest domyślnie wbudowane w serwer 2022. Jest ono jednak dostępne do bezpłatnego pobrania z witryny Microsoft Evaluation. Chociaż ten system zarządzania nie jest nowy w systemie Windows Server 2022, jego rozwój od systemu Windows Server 2019 zwiększa niezawodność systemu Windows Server 2022.

Zarządzanie dyskami — Storage Migration Service

W możliwościach przechowywania systemu Windows Server wprowadzono wiele nowych ulepszeń. Jednym z kluczowych ulepszeń magazynu jest rozszerzona wersja usługi migracji magazynu. Dzięki nowej usłudze migracji pamięci masowej system Windows Server 2022 oferuje nowe możliwości.

Wirtualizacja

Jedną ze wspaniałych nowych funkcji wirtualizacji w systemie Windows Server jest możliwość używania procesorów AMD w wirtualizacji zagnieżdżonej. Wirtualizacja zagnieżdżona zapewnia możliwość uruchamiania Hyper-V wewnątrz maszyny wirtualnej Hyper-V.

Jeszcze lepsza współpraca aplikacji

Kontenery systemu Windows Server stanowią duży krok naprzód w zakresie uruchamiania nowoczesnych aplikacji w infrastrukturze kontenerowej. W systemie Windows Server 2022 rozmiar obrazu kontenera został zmniejszony o 40%.

Połączenie Windows Server i SQL Server

Teraz możliwe jest przeniesienie Windows Server i SQL server do Azure i optymalizacja całkowitego kosztu utrzymania obciążeń w chmurze.

Podsumowanie korzyści

To, co zachęca przedsiębiorców do oparcia swojego systemu sieciowego na Windows Server 2022 to:

 • Poprawione bezpieczeństwo systemu
 • Zwiększona funkcjonalność chmury hybrydowej
 • Poprawione zarządzanie systemem przechowywania danych
 • Poprawienie wyszukiwania przez funkcję search
 • Wydajniejsza wirtualizacja
 • Lepsza współpraca sieciowa
Okres stosowania
bez ograniczenia / bezterminowy
Ilość urządzeń
1
Pobieranie oprogramowania
Plik image
Obszar zastosowań
Domowy / Firmowy
Typ produktu
licencja elektroniczna (ESD)
Wersja językowa
Polska / Wielojęzyczna

Gwarancja sklepu Kluczesoft.pl

Najczęściej kupowane razem. Kup teraz z rabatem 10% (automatycznie dodany w koszyku).

Microsoft Windows Server...

Windows Server 2019 Essentials to system przeznaczony dla organizacji z nie więcej niż 25 użytkownikami i 50 urządzeniami. Oprogramowanie ułatwi realizację każdej strategii rozwoju organizacji - to system operacyjny, który łączy lokalne środowiska informatyczne z usługami Azure, umożliwiając stosowanie scenariuszy hybrydowych i zapewniając maksymalny...

Cena 990,00 zł

Microsoft Windows 11...

Windows 11 to najnowszy system od Microsoft. Zupełnie nowe menu Start, Nowy wygląd okien z ulepszonym system ich rozmieszczenia, nowy sklep Microsoftu, Widgety w Windows 11, Nowe kompozycje systemu, Nowy system przełączania się między pulpitami oraz Okna aplikacji z Androida to zmiany, na które czekało wiele osób. Kup Teraz!

Cena 269,90 zł

Microsoft SQL Server 2019...

Microsoft SQL Server 2019 Standard jest najnowszą wersją oprogramowania Microsoft, bazującą na mocnych stronach wersji SQL Server 2017 Standard. Dzięki aktualizacji obecna wersja daje możliwość optymalnego dostosowania do wymagań. Posiada wiele nowych funkcji oraz ulepszeń od swojej młodszej wersji. Doskonale radzi sobie z big data czy łącznością w...

Cena 2 249,00 zł

Microsoft Windows Server...

Microsoft Windows Server 2022 50 Device CAL

Cena 1 499,00 zł