Windows Server 2025 - Wszystko, co musisz wiedzieć

Windows Server 2025 - Wszystko, co musisz wiedzieć

Kategorie : systemy operacyjne

Windows Server 2025 to najnowsza odsłona popularnego systemu operacyjnego serwera od Microsoft. Wprowadza wiele istotnych aktualizacji i nowych funkcji, które mają na celu zwiększenie wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności zarządzania zasobami IT. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo wszystkim nowościom, różnym wersjom systemu oraz licencjom dostępnym dla Windows Server 2025. Dodatkowo, potwierdzamy, że produkt jest już dostępny do zakupu w naszym sklepie Kluczesoft.pl.

Aktualizacje i Nowe Funkcje w Windows Server 2025

Windows Server 2025 wprowadza szereg usprawnień i nowych funkcji, które mają na celu ułatwienie zarządzania infrastrukturą IT oraz zwiększenie jej bezpieczeństwa. Oto niektóre z kluczowych aktualizacji:

  • Lepsza Wydajność: Nowa wersja systemu operacyjnego oferuje zoptymalizowaną wydajność, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zasobów serwera.
  • Zaawansowane Funkcje Bezpieczeństwa: Wbudowane funkcje zabezpieczeń, takie jak Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) oraz ulepszone mechanizmy szyfrowania danych, zapewniają wysoki poziom ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi.
  • Ulepszona Wirtualizacja: Dzięki pełnemu wsparciu dla Hyper-V, Windows Server 2025 umożliwia tworzenie i zarządzanie wirtualnymi maszynami z najwyższą wydajnością.
  • Wsparcie dla Kontenerów: Integracja z platformami kontenerowymi, takimi jak Docker i Kubernetes, pozwala na łatwiejsze zarządzanie aplikacjami w środowiskach chmurowych.
  • Zarządzanie Tożsamościami: Ulepszone funkcje Active Directory oraz wsparcie dla Azure AD umożliwiają lepsze zarządzanie tożsamościami użytkowników i dostępem do zasobów.

Różne Wersje Windows Server 2025

Windows Server 2025 jest dostępny w kilku wersjach, które są dostosowane do różnych potrzeb i wymagań firm. Oto główne wersje systemu:

Windows Server 2025 Datacenter

Wersja Datacenter jest przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw i organizacji, które potrzebują najwyższego poziomu wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności. Oferuje pełne wsparcie dla wirtualizacji oraz zaawansowane funkcje zarządzania zasobami IT.

Windows Server 2025 Standard

Wersja Standard jest idealna dla średnich firm, które potrzebują niezawodnego i skalowalnego rozwiązania serwerowego. Oferuje podstawowe funkcje wirtualizacji oraz zaawansowane funkcje zabezpieczeń.

Windows Server 2025 RDS (Remote Desktop Services)

Licencje RDS są przeznaczone dla firm, które potrzebują zaawansowanych usług zdalnego dostępu. Umożliwiają użytkownikom bezpieczny dostęp do aplikacji i danych firmy z dowolnego miejsca.

Licencje Dostępne dla Windows Server 2025

Aby legalnie korzystać z usług oferowanych przez Windows Server 2025, każda firma musi posiadać odpowiednie licencje dostępu klienckiego (CALs). Dostępne są różne rodzaje licencji CAL:

  • User CALs: Licencje przypisane do konkretnego użytkownika, który może uzyskać dostęp do serwera z dowolnego urządzenia. Idealne dla pracowników mobilnych lub tych, którzy korzystają z wielu urządzeń.
  • Device CALs: Licencje przypisane do konkretnego urządzenia, które może być używane przez różnych użytkowników do uzyskania dostępu do serwera. Korzystne rozwiązanie dla firm, w których wiele osób korzysta z jednego komputera lub terminalu.
  • RDS CALs: Specjalne licencje wymagane do korzystania z usług zdalnego pulpitu. Umożliwiają użytkownikom bezpieczny dostęp do aplikacji i danych firmy z dowolnego miejsca.

Dostępność w Sklepie Kluczesoft.pl

Z radością informujemy, że Windows Server 2025 we wszystkich wersjach (Datacenter, Standard oraz RDS) jest już dostępny w naszym sklepie Kluczesoft.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu odpowiednich licencji dostosowanych do potrzeb Twojej firmy.

Dzięki Windows Server 2025 możesz zapewnić swojej firmie nowoczesne i niezawodne rozwiązania IT, które zwiększą wydajność i bezpieczeństwo zarządzania zasobami. Nie zwlekaj – odwiedź nasz sklep już dziś!

Udostępnij tę treść